40 yıl bu millete Paralel FETÖ’cülerin ne olduğunu Merhum liderimiz Erbakan hoca ve teşkilatlarımız devamlı anlattı.
Hatırlayınız Lütfen…
Refahyol iktidarına ve 1997 yılında zirveye ulaşan baskılar ve hukuksuzluklarla insanların özgürlükleri ellerinden alındığında, türlü hakaretlere maruz bırakıldıklarında, F. Gülen hiç düşünmeden darbeci zihniyetin yanında yer alıvermişti.

Türkiye siyasi tarihinin en karanlık dönemlerinden biri olan 28 Şubat sürecinde toplumun büyük bir kesimi itibar suikastine tabi tutulmuş, insanlar inancı sebebiyle yıllarca küçük düşürülmeye çalışılmış, başörtülü kadınlar türlü hakaretlere maruz kalmıştı.

Hemen hemen her gün medya organları aracılığıyla, çeşitli mizansenler hazırlanarak dini gruplar ve dini hassasiyet taşıyan insanlar ekranlardan ve gazete manşetlerinden potansiyel suçlu ilan edilmiş ve bu yayınlar gerilim müzikleri ve dehşete düşüren görsellerle desteklenmişti.

Ana haber bültenlerinde dindar insanlar, zombi filmlerini andıran VTR’lerle algı operasyonuna tabi tutulmuş, %99’u Müslüman olan ülkede Müslüman Müslümandan korkar hale getirilmişti.

Refah-Yol Hükümeti, Sincan’da tankların yürümesiyle ve medyanın baskılarıyla düşürülmüş, imam hatip liselerinin orta kısımları kapatılmış, okullardaki ve diğer kamusal alanlardaki başörtüsü yasağı da dikkatle takip edilir hale gelmişti.

Öncelikle F. Gülen’in 28 Şubat’taki Utanç Verici Sözlerini ve Tavırlarını Tekrar Hatırlayalım…

1-) 28 ŞUBAT’TA F. GÜLEN VE CEMAATİ ZARAR GÖRMEDİ
Bütün dini grupların baskı altına alındığı o dönemden sadece F. Gülen Cemaati zararsız çıkmıştı. Aksine F. Gülen, merkez medyaya demeçler veriyor, canlı yayınlara çıkıyor, Hürriyet gibi gazetelere manşet oluyordu.

2-) “BECEREMEDİNİZ BIRAKIN”
F. Gülen o dönemde merkez medyaya “(Refah-Yol Hükümeti hakkında) Bugün Türkiye’yi idare edenler gerekli performansı ortaya koyamadılar” diye ithamda bulunmakla da kalmayıp doğrudan Erbakan hocaya “Beceremediniz bırakın” şeklinde çağrı yapmıştı.

3-) “ASKERLER DAHA DEMOKRAT”
Yine F. Gülen darbeci zihniyet hakkında “belki antidemokratik davranıyor sayılabilirler. Ama onlar konumlarının gereğini, Anayasa’nın kendilerine verdiği şeyleri yerine getiriyorlar. Ben zannediyorum, onlar bazı sivil kesimlerden daha demokrat” şeklinde akıllara ziyan sözler sarfediyordu.

4-) “ÇOK MANTIKİ DAVRANIYORLAR”
Baskıyı görünce “başörtüsü fürüattandır” diyerek büyük hayal kırıklığına sebep olan F. Gülen’in, milyonlarca genç kıza yıllarca gözyaşı döktüren, haksız yere insanları işinden eden, yine milyonlarca insanı zan altında bırakan, türlü hukuksuzluklara imza atan darbeci zihniyet hakkında “kuvvet ellerinde olduğu halde çok mantıki davranıyorlar, epey zamandan beri çok muhakemeli davranıyorlar” şeklindeki sözleri de utanç verici şekilde tarihe not düşülmüştü.

SAYIN KAMALAK ARTIK YETER

Sayın Kamalak; Sizde 28 Şubat döneminin bu çetin ve meşakkatli süreçlerinde vardınız. Bütün bunları görmüş ve yaşamış olmanıza rağmen, sanki bunlar hiç olmamış gibi paralelcilerin kanalına çıktınız ısrarla bu topluluk için “ne kadar hayırlı bir topluluk” olduğunu söylediniz.

Sayın Kamalak F. Gülen ve cemaati için sarfettiğiniz o sözlerle 40 yıllık bu harekete uygun söz ve davranışlar mı sergilemiş oldunuz ?

Paralel yapının durumuna sizin dile getirdiğiniz hukuk çerçevesinde bakıyorsanız ve onlara destek vermek istiyorsanız o zaman bırakın SP çatısı altında siyaset yapmayı. Mensubu olduğumuz SP de Genel Başkan olduğunuz süre içinde Paralelcilerin avukatlığını yapmanızı Milli Görüş davasına zarar vereceği için hoş karşılayamayız, aksine şiddetle tenkit etmeye devam ederiz..

SAYIN KAMALAK ŞEHİTLERİN VEBALİ ÜZERİNİZDEDİR

Tabandaki cefakar, şuurlu, inançlı kadrolarımız sizin ne dediğinize bakmadan, ne diyeceğinizi önemsemeden darbe anından itibaren meydanlara döküldü ve aldığımız bilgilere göre Milli Görüş teşkilatlarından 16 kardeşimiz şehit edildi.

Şimdi ise “şehit olmuşlardır” diyerek göz yaşı dökmeniz, cenaze törenlerine katılarak, kuran okuyarak ve okutarak bu vebalden kurtulamazsınız.

Son söz olarak size çağrım şudur…
Size olan saygıyı ve itibarı tamamen yitirmeden bu çağrıya kulak verip kendinize ve Milli Görüşçülere şu son iyiliği yapın.

Şimdi yapmanız gereken son asli görev; dua ettiğiniz cuntacı bu katillerle işbirliği içerisinde olanlarla bağınızı tekrar gözden geçirip en azından bu şehit kardeşlerimizin kemiklerini sızlatmamak adına SP Genel Başkanlığı gibi kutsal bir makamdan istifa etmektir…

Sadi ÖZGÜL
Milli Görüşçü

Reklamlar