Saadet Partisindeki gelişmeleri yakından takip edebilenler, 30 Ekim kongresinin ilginç gelişmelere ve olaylara gebe olacağının işaretlerini aylar öncesinden vermeye başladığı gayet iyi bilenlerdir.

Geçmişte Genel Merkezin statikocu aksaçlıları teşkilatların ve Erbakan Hocanın istemediği adamları yine teşkilatlar üzerinde oyun kurarak Genel Başkan yaptırdılar. Temayülden çıkan ismi genel başkan yapmamak için her seferinde bir bahane buldular.
Erbakan hocanın vefatından sonra yapılan temayüller için kimse çıkıp yüksek sesle “Niye temayülden çıkan ismi Genel Başkan yapmıyorsunuz” diye sormuyor ?

Statikocu aksaçlılar hem teşkilatların hemde Erbakan Hocanın istemediği adamları bir şekilde başkan yaptırarak Erbakan hocanın etrafındaki insanların kolayca koparak AKP’ye gitmesi için gizli bir misyon üstlendikleri Sosyal Medya’da daha fazla dillendirilmeye başlandı son zamanlarda.

Kangrenleşen Genel Başkan seçimi sorunun çözümü için neden bir şey söylemek istemiyorlar büyükboy ve ortaboy abiler? Yoksa 30 Ekim kongre sürecinin sonunda kimin başarılı olacağını mı bekliyorlar ?

Sonucu şimdiden belli olan 30 Ekim şenlikleri için konuşmamış olmalarına sakın şaşırmayın. Şu anda SP içinde birbiri ile mücadele eden grup sayısı seçime giren partilerin sayısından fazla ve bütün taraflar ne yapacaklarını bil(e)miyorlar.

Demek ki bu grupları birleştirecek gruplaşmayı tarihe gömecek biri lazım. Ama bu gruplaşmaları, gruplaşan taraflardan biri çözemez.
Hakem gibi olacak biri lazım.
Acaba kronikleşen gruplaşmaları çözebilecek bu hakem kim olabilir?

NİYE KİMSE KAMALAK’A FİTNE ÇIKARIYORSUN DEMİYOR ?!

İslami usüllermiş, istişareymiş, temayülmuş!!
Peki Sayın Kamalak neden yukarıda yazılan İslami usüllere, istişareye ve temayüllere uygun olmayan hareketler de bulunarak “Ben Genel Başkan adayıyım” diyebiliyor..?
Niye kimse Kamalak’a ‘FİTNE çıkarıyorsun…’ demiyor..?!!

Akıllı olsalar, Ateşle oynamasalar ve keşke teşkilatların ve bizim tavsiyelerimizi dinleseler. Yok illada kumar oynayacağız diyorlarsa,
Kumar iflah etmez, bereketi götürür.
Adamı vezir etmez, adamı rezil eder.

Sonuç olarak;
Bu olumsuzluklar devam ettiği sürece 30 Ekim’de kazanan da kaybedenlerden olacaktır.

SADİ ÖZGÜL
Milli Görüşçü

Reklamlar