Cumhurbaşkanı ve Başbakan yaptıkları açılış konuşmalarında sık sık “batı bizi kıskanıyor…” diyorlar.

Eskiden olduğu gibi AKP döneminde de inşa edilen köprüler, yollar, hava alanları, tüp geçit vb tesisler batının kapitalist faizci düzenden alınan faizli krediler yani faizli borç ile inşa edilmeye devam ediliyor.

Peki batı gerçekten bizi kıskanıyor mu?

Batıdan alınan ve alınmaya da devam edilen faizli krediler ile inşa edilen köprülerden, yollardan ve tüp geçitten batının en iyi arabaları geçmeye devam ederse, buralardan geçen arabaların petrol ve yedek parça ihtiyacını batı karşılamaya devam ederse batı neden bizi kıskansın ki?
Batının gözünde yeni dünyanın sömürü araçları ile etinden, sütünden ve kılından faydalanacağı “inek” olacağımız için batı neden bizi kıskansın ki?

İlkokul çağındaki çocukları kandırır gibi “Batı bizi kıskanıyor..” diyerek bu milleti kandırmaktan vazgeçilmeli artık.

Öyleyse sormak lazım;

BATI BİZİ NASIL KISKANIR?

Köprüler, yollar, hava alanları, tüp geçit vb tesislerin inşası için gerekli olan para ihtiyacı borçsuz, faizsiz, yerli ve milli kaynaklardan tedarik edilerek yapılırsa işte o zaman batı bizi kıskanmaya başlar.

Borçsuz, faizsiz, yerli ve milli kaynaklar ile inşa edilecek yollardan, köprülerden ve tüp geçit vb. tesislerden geçen arabalar ne kadar çok yerli ve milli olursa işte o zaman batı bizi kıskanır.

Bu tesislerden geçen araçların petrol ihtiyacı borçsuz ve Faiz’siz karşılandığında, işte o zaman batı bizi kıskanır.

Mevcut Borca Dayalı Para Sistemi’nde [BDPS] devam edildiği müddetçe bu ve buna benzer tesisler batı gavurundan alınan faizli krediler (faizli borç) ile inşa edilmeye devam eder.

Mevcut Borca Dayalı Para Sistemi [BDPS] den vazgeçilerek borca dayalı olmayan yeni bir para sistemi hayata geçirilirse işte o zaman bu ve buna benzer tesisler ile birlikte içinden geçen arabalarda %100 yerli ve milli olur.

İşte o zaman
SADECE BATI DEĞİL, TÜM DÜNYA BİZİ KISKANIR….

Reklamlar