SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun bu şartlar altında referanduma sunulacak olan yeni anayasa tasarısına ‘HAYIR’ oyu vereceklerini açıklamasının ardından, partinin en tepesinde derin bir EVET-HAYIR çekişmesinin varlığı ortaya çıktı.

Karamollaoğlu’nun tavrından çok Oğuzhan beyin ne diyeceği belirleyici olabilir partide. Zaten bundan dolayı teşkilatlara da HAVER gibi bir durum yansıyor!

Temel beyin partinin tavrının referandumda ne olacağını Oğuzhan bey’den izin almadan açıklayıp öne çıktığı için, işi inatlaşmaya götürüp Temel beyin “HAYIR diyeceğiz” tavrına karşı çıkarak “EVET diyeceğiz” demiş Oğuzhan bey.
Oğuzhan beyi tanıyanlar iyi bilirler ki; Temel bey, kendisinden yine izin almadan “EVET diyeceğiz” deseydi, Oğuzhan bey, bu seferde “HAYIR diyeceğiz” derdi.

Bu inatlaşmanın menfi sonucu olarak %0,7 olan oyların ilk seçimde en az %0,4 e kadar gerilemesi kaçınılmaz olacaktır.

Milli Görüşün partisi SP; bir inatlaşma uğruna” dinazorlar”ın ve maaşları kesintiye uğramasın diye bu inatlaşmayı körükleyen merkez yönetim kadrosunun iç hesaplaşmalarına kurban edilmemelidir.

Oğuzhan beyin önce Temel beyi partinin başına kendi seçtirip sonrasında da onunla çatışmayı nasıl becerdiği ise; üniversitelere doktora tezi olabilecek bir konu olabilir.

Görünen o ki; bu iç çekişme turnuvalar şeklinde sürecek gibi;
Ancak bu turnuvanın ilk maçında
OA:1 – TK:0 olarak sonuçlanmış olsa da;
Averajdan OA:3 – TK:0 diyebiliriz.
Çünkü TK turnuvaya 2-0 yenik başladı.

Yakında çok “yüksek bilge başkan” da çıkar konuşur. Dayanamaz şimdilik turnuvaya yenik başlamaya. Antreman yapıyordur şimdilik. Nasıl olsa final maçına daha var.

Dün akşam ki TV program sonrası durum gösteriyor ki; SP’li fedakar ve cefakar kardeşlerimizin Temel beyin konuşması öncesindeki hayır kampanyası için yazdıkları ve tepkileri Temel beyin program konuşması sonrasında boşa çıktı.
Şimdi ise SP’li fedakar ve cefakar kardeşlerimiz sosyal medyada Hayır kampanyasını askıya almış gibiler.

Maalesef tepedeki EVET-HAYIR çekişmesi ile teşkilatın ve tabanında hevesini kursaklarında bıraktılar. Adeta teşkilatı grogi durumuna soktular.

Yaklaşık 10 gün önce yaptığım paylaşımda; “Bu kadar erken tezgah açınca insan ister istemez pazarlık mı oluyor? diye soruyor kendi kendine!” diye sormuştum.

İnşallah bugün “Hayır” dediklerine yarın “Evet” demezler.

Bundan sonra asıl merakla beklenen;
Çayın kimin tarafından ikram edileceğidir.

Sadi ÖZGÜL
Milli Görüşçü
31 Ocak 2017 – İstanbul

Reklamlar